miercuri, 29 august 2012

Acum, CFR - Basel

In mai putin de 1 minut, CFR deschide lupta finala pentru calificarea in grupele Champions League. Clujenii pornesc cu un avantaj substantial fata de adversarii lor, FC Basel, intrucat i-au invins la ei acasa, acum o saptamana, cu scorul de 2 la 1.
Ilie Dumitrescu mizeaza pe o victorie a CFR-ului.
Gheorghe Dinu intuieste o calificare, dar lipsita de victorie. Sigur, ar fi mult mai mare victoria calificarii decat victoria din aceasta seara.
Eu mizez pe o ratare a calificarii. Basel va invinge cu 2-0 si se vor califica direct, sau vor impinge meciul in prelungiri si se vor califica la penalty-uri. Pur si simplu nu cred in sansa lor, nu spun asta neaparat pe motivul ca nu prea agreez echipa clujeana. Ar insemna sa le doresc raul, dar nu e asa, le doresc bafta, doar ca nu cred in sansa lor.