miercuri, 19 septembrie 2012

CFR spulbera Braga

Titlul meu este un bun exemplu de stire tampita de pe sport.ro, pentru ca in realitate lucrurile nu au stat chiar asa.  Intr-adevar, CFR a marcat doua goluri (scor final 0-2) si-a mai ratat inca o ocazie mare cat casa sau mai multe case la un loc, insa nu se poate vorbi de nicio spulberare. Clujenii au facut un joc foarte bun in prima repriza cand a reusit sa marcheze, dupa cum va spuneam, doua goluri prin acelasi jucator pe care personal nu prea il agreez, Rafael Bastos. Apoi a urmat o a doua repriza in care ne-am aparat (noi, "romanii") destul de bine si mai ales am avut sansa si un portar aflat intr-o zi de mare gratie. Da, astazi s-a mai nascut un SuperMario. Este vorba de portarul Mario Felgueiras, care in aceasta seara s-a aflat intr-o forma extraordinara si a avut o gramada de interventii foarte bune la atacurile celor de la Braga. CFR-ul a castigat in aceasta seara cu marele aport al portarului sau, pentru ca fara el cu greu ar fi reusit sa pastreze avantajul de doua goluri. Per total o victorie meritata si muncita, asadar merita felicitari. Bravo baieti !