joi, 6 decembrie 2012

cine altul decat Rusescu ? :)

Va scriu cu zambetul pe buze. Pentru ca sunt stelist, iar in aceasta seara Steaua s-a calificat in primavara Europa League, adica in optimile de finala. A fost un meci greu, o calificare muncita si obtinuta cu mari emotii, avand in vedere ca nu la mult timp dupa inceperea reprizei secunde, Tanase a primit al doilea cartonas rosu si a fost eliminat, pe motiv de simulare. O simulare despre care nu pot sa zic nici c-a fost, nici ca n-a fost :)) Pentru, uite care-i faza : la reluarea din fata, pare ca stelistul meu preferat e faultat, iar la cea din spate, pare ca simuleaza. Iar arbitrul se gasea in spate :)), asa ca nu pot sa-l condamn prea tare, caci din acel unghi pare mai mult simulare decat fault. Dar din fericire a venit un moment de gratie al lui Raul Rusescu, si a marcat pentru 1-0, cu un sut foarte bun, plecat dintr-o faza ce nu prevestea mare lucru. Apoi danezii ne-au egalat pe final, prin minutul 85, insa noi eram calificati chiar si la 2-1 pentru ei, asa ca scorul final de 1-1 ne-a mers la suflet ! Bravo Steaua, bafta in continuare ! :)